Ordinea intrarii in concurs Viva la musica 2019

Concursul de Interpetare Vocal-Instrumentală "VIVA LA MUSICA"

Ediţia a XXI-a, 10 mai 2019, Zalău

Festivitatea de deschidere va avea loc vineri, 10 mai 2019, ora 08.30, în sala festivă a Liceului de Artă "Ioan Sima" Zalău.

ORDINEA INTRĂRII ÎN CONCURS PE SECȚIUNI:

Pian – clasele I-IV

Pian – clasele V-XII

Vioară

Corzi grave

Suflători

Canto și instrumente populare

GALA LAUREAȚILOR se va desfășura vineri, 10 mai 2019, ora 18.00, în sala de spectacole din Clădirea Transilvania.

Regulament Concurs Viva la Musica 2019

Regulament Concurs „Viva la Musica” 2019

Concursul de Interpretare Vocal-Instrumentală ,,Viva la Musica”, aflat la cea de-a XXI-a ediție, organizat de Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău, se adresează tinerelor talente din domeniul interpretării muzicale din țară și străinătate și oferă copiilor și tinerilor cu vârste între 6 și 19 ani, care studiază muzica instrumentală și vocală, posibilitatea exprimării lor artistice. Concursul se află în Calendarul Activităților Educative Naționale - poziția 87.

Regulament - Concursul Naţional „VIVA LA MUSICA” 2019

Acord de parteneriat - Concursul Naţional "VIVA LA MUSICA" 2019

Ordinea intrarii in concurs Viva la musica 2018

Ediţia a XX-a, Zalău, 11 mai 2018

PROGRAMAREA INTRĂRII ÎN CONCURS:

Ordinea intrării în concurs "VIVA LA MUSICA" 2018 - pe secţiuni

Regulament Concurs Viva la Musica 2018

Regulament Concurs „Viva la Musica” 2018

Concursul naţional de interpretare vocal-instrumentală "Viva la Musica", aflat la cea de-a XX-a ediţie, este organizat de Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău şi se adresează elevilor din clasele I-XII de la şcolile şi liceele de artă din ţară şi străinătate. Menţionăm că acest concurs este inclus în Calendarul activităţilor regionale şi interjudeţene 2018, fără finanţare M.E.N., ANEXĂ nr. 24986/2/22.01.2018, poziţia 938.

Regulament - Concursul Naţional „VIVA LA MUSICA” 2018

Acord de parteneriat - Concursul Naţional "VIVA LA MUSICA" 2018

Rezultate concurs Viva la Musica 2017

Ediţia a XIX-a, Zalău, 12 mai 2017

Rezultate/premii – pe secţiuni:

Pian – clasele I-IV, V-XII

Vioară – clasele I-IV

Vioară – clasele V-VII

Vioară – clasele VIII-XII

Corzi grave

Suflători

Canto şi instrumente populare

Pictură

Scoala altfel 2017

ŞCOALA ALTFEL 2017

Programul activităţilor educative extracurriculare şi extraşcolare "Să ştii mai multe, să fii mai bun!"

Ordinea intrarii in concurs Viva la musica 2017

Ediţia a XIX-a, Zalău, 12 mai 2017

PROGRAMAREA INTRĂRII ÎN CONCURS:

Ordinea intrării în concurs "VIVA LA MUSICA" 2017 - pe secţiuni

Regulament Concurs Viva la Musica 2017

Regulament Concurs „Viva la Musica” 2017

Regulament - Concursul Naţional „VIVA LA MUSICA” 2017

Concursul organizat de Liceul de Artă „Ioan Sima” se adresează elevilor din clasele I-XII de la şcolile şi liceele de artă din ţară şi străinătate.

Concert de primavara 2017

Concert de primăvară 2017

Marţi, 7 martie 2017, ora 17, la sala Transilvania a avut loc Concertul de primăvară (concert şi vernisaj) organizat de Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalau, în parteneriat cu Primăria Municipiului Zalău şi Casa Municipală de Cultură Zalău.

Membrii Consiliului Şcolar al Elevilor au oferit mărţişoare confecţionate de elevii şcolii noastre sub îndrumarea atent[ a dascălilor noştri inimoşi.

Sa ne cinstim istoria 24 ianuarie

Să ne cinstim istoria 24 ianuarie

La Liceul de Artă “Ioan Sima” Zalău s-a desfășurat activitatea Să ne cinstim istoria patriei - 24 ianuarie”, aceasta fiind apreciată de colectivul de profesori, învăţători și elevi ai şcolii nostre, dar şi de părinţii prezenţi.

La activitate a participat pentru prima dată Fanfara Școlii, coordonată de profesorii Câmpean Paul, Tăut Daniel și Popovici Emil. De asemenea, au fost prezenți și copiii grădinițelor partenere: Grădinița „Căsuța cu povești” și Grădinița Nr. 8. Fanfara a prezentat un moment artistic în care am ascultat atât Hora Unirii, cât și Trecea fanfara militară, aducându-ne aminte de perioada când astfel de momente erau atât de prezente în viața comunității.

LA MULȚI ANI ROMÂNIA!

Colindul copiilor pentru sufletul oamenilor

Colindul copiilor pentru sufletul oamenilor

Când se aud clinchetele de clopoței alături de glasurile cristaline ale copiilor, se vestește că au sosit colindătorii. Colindătorii s-au pregătit cu colinde autentice, românești pentru a încânta sufletul ascultătorilor în cadrul proiectului județean de parteneriat educațional ”Colind din suflet pentru suflet”, din cadrul Stategiei Naționale de Acțiune Comunitară-SNAC.

Citeşte mai mult... [Colindul copiilor pentru sufletul oamenilor]